LukuExpert | Turvalisus, energiatõhusus ja kvaliteetne elukeskkond

Dacia Spring – elektriautoga ümber Eesti

Seekordse Tallinn-Viljandi-Pärnu-Tallinn ringsõidu autoks on Dacia Spring.

Alustan sõitu Tallinnast, nagu ikka meie Tartu mnt 74 asuva kontori parklast, kuhu oleme eelneval õhtul CityMotorsist Dacia Springi kohale sõidutanud. Olen küll varem antud ringi kaasreisijana kaasa teinud, kuid seekord olen roolis ja testijaks just mina. Ühendan töö puhkusega ning võtan kaasa pruudi ja koera, nii on ka start hilisem kui muidu. Kell 11 kinnitame turvavööd ja võtame esimeseks sihtkohaks Tikupoisi, akut 93% ja sõiduulatuseks näitab pardakompuuter 178 km.

Jõudes kaherealisele me ei uimerda ja läbime vastavad lõigud 110 km/h ja 120 km/h kiirusega, viimase lõigu puhul läheb 10 km läbimisel 20 km maha. Samal lõigul testime ka 10 km veoauto taga ca 90 km/h sõitmist, mis peaks väidetavat sõiduulatust suurendama. Suurendab tõesti: 20 km rekka taga sõitu, aga maha läheb vaid 7 km.

Tikupoisis autot laadijaga ühendades kaart laadimist ei aktiveeri. Helistan klienditoele. Parasjagu tegeletakse tarkvara uuendamisega ja ainus viis voolu saada on süsteemist laadima panna. Tundub, et aku saab täis tasuta, sest arvet laadimisele ei järgne. Mõnikümmend minutit Tikupoisi laadija kõrval veedetud – hommikusöök söödud ja karvase kaasteelisega, kes ennast elektriautos eriti mugavalt tundis, jalutatud –, saab suundutud edasi Viljandi poole. Akus on kilomeetreid näitude järgi 183 km ehk siis asume teele täispaagiga.

Viljandi LukuExperti pood külastatud, panen Dacia laadima ja ise suundume Lossimägedesse jalutama. Seekordne laadimispeatus jääb pigem lühikeseks, sest Tikupoiss-Viljandi kulutas ca pool akust ja Viljandi-Pärnu ots ei tundu enam nii hirmutav ka täislaadimata akuga sõites. Kuna antud auto akumaht on üsna tagasihoidlik, siis ei lähe ka laadimise peale palju aega. Seega väikese jalutuskäigu lõpuks on seis järgnev: distants Pärnusse 92 km, akus 184 km.

Jõuame Pärnusse, sõiduulatust näitab 101 km ehk siis Dacia kulutas Viljandi-Pärnu lõigul 92 km asemel vaid 83. Panen suvituslinnas sõiduki laadima, aga auto juurde tagasi tulles on keegi juba kaabli välja võtnud ja oma autosse susanud. Alatu tegu, kuid kuna varasem kogemus näitab, et pardakompuuter kuvab pigem varuga, on ka julgust katsetada viimast lõiku Tallinna kontorisse, kuhu on Waze-i järgi minna 137 km ja sinna tuleb jõuda 154 kilomeetrise sõiduulatusega.

Pärnus veedame aega pikemalt ja ostame näiteks koerapuuri, mis pakituna ilusti pagasiruumi ära mahub. Kui aga salongi ruumikus vaatluse alla võtta, siis seda pigem napib: tagumistele istmetele mahuvad ennemini mõnulema lühikesed täiskasvanud või lapsed.

Elektriauto võhikuna on viimast otsa sõita päris põnev, kuna sõidu lõpuks peaks jääma vaid loetud kilomeetrid range-i alles. Tallinnasse jõudes on sõiduulatust veel 33 km. Seega saab rahuliku südamega neljajalgse kaasteelise Piritale pikast sõidust puhkama viia. Kella 21.00 ajal autot CityMotorsisse tagasi toimetades on veel 25 km sõiduulatust alles, kuigi linnas sai kindlasti vähemalt 15 km sõidetud.

Kokkuvõtteks võib öelda, et kuigi Dacia Spring on selgelt peamiselt linnaautoks mõeldud, saab temaga väga eduliselt ka maanteesõitu teha. Miinuseks on ehk püsikiiruse hoidja puudumine, aga on võimalus seada nö max sõidukiirus, millest auto üle ei lähe. Isiklikult avastan veel, et ECO-režiimis püsib samuti kiirus ca 100 km/h juures ja sellest naljalt üle ei lähe, kui just ei deaktiveeri režiimi pedaali põhja lükates.

Dacia Springi näol on tegemist eriti mõistliku valikuga, arvestades hinda, mis algab 16790 eurost –  see on soodsaim elektriauto, mis praegu Eesti turul saadaval ja kellelegi, kes enamasti linnas asju ajab, on see igati sobilik. Kuna tegu on odavama otsa autoga, siis võib silma kinni pigistada ka mugavuslisade puudumise osas.

  • Kõik sujub, hoolimata ebaviisakast kaasliiklejast, kes meie laadimise katkestab.
  • Taaskord ei oota me kordagi laadimise järgi.
  • Tavalise bensiiniautoga oleks 500 km läbimisele kulunud ca 55 eurot.
  • Dacia Springiga kujuneb ringreisi laadimise summaks… Kahjuks jääme hetkel vastuse võlgu. Tikupoisi laadimise kohta ei oska öelda ja mingil põhjusel ei suuda Volt-i äpp meile infot jagada. Laadimistest ei jää äppi maha mitte mingit infot.

Suur tänu CityMotorsile, et usaldasite oma auto meile pikemaks testimiseks!