LukuExpert | Turvalisus, energiatõhusus ja kvaliteetne elukeskkond

Kia e-Niroga lõunasse

Ühe sooja augustikuu kolmapäeva pärastlõunal seadsin oma sammud Viking Motors Ülemistesse, et esmaspäevani 100% elektrilist Kia e-Nirot enda sõiduvahendina kasutada. Ega pikka sõitu polnudki vaja, et autole esimesed plusspunktid anda.

Juba sama päeva õhtul asusin autot testima, kui Mõmmikut (instagram @fujita_chow) Viimsisse  koertekooli esimest korda viisin. Pirita teel oli parasjagu keskmisest tihedam ja aeglasem liiklus ning meid ähvardas kooli hilinemine. Et vältida kui-Arno-koolimajja-jõudis momenti, kasutasin elektriauto “omaniku” privileege ja keerasin bussireale. Võitsingi tänu sellele väärtusliku aja! Eks elektriautode arvu kasvades see kasutegur ilmselt väheneb, aga praegu oleme veel olukorras, kus  saab nautida early bird catches the worm vilju. Seega ostke endale elektriauto kohe ja vältige ummikuid!

Neljapäeva hommikul ärkasime meie leibkonna kohta väga varakult. Plaan oli kell 7:30 alustada sõitu Setomaa poole, et hiljemalt kell 12 kohal olla. Paraku ei ole elu kutsikast karvapalliga nii lihtne ja stardiaeg viibis ning sõitma saime hakata umbes pool tundi hiljem.

Esimese peatuse tegime Alexela Tikupoisis. Kolleeg Joosepilt saadud Eleporti kaarti laadija paraku ei tunnistanud ja pidin tegema kõne teenuse osutajale, et auto eemalt laadima panna. Kui Mõmmikul kutsikaasjad aetud ja meil kohvid joodud ning hommikuampsud tehtud, olimegi valmis sõitma vastu eesootavale paasapäevale Setomaal, Eesti Vabariigi Taasiseseisvumispäevale ja nädalavahetusele Lõuna-Eestis, mis ootas meid oma matkaradade, vaatamisväärsuste, suvelõpu melu ja kontserditega.

Mis mulle Kia e-Niro puhul meeldis?

Kuna mu igapäevaseks sõiduvahendiks on samuti Kia, siis oli tunne nagu astuksin koju, kus on just lõppenud korralik remont. Kõik on justkui tuttav, aga samas põnevam, värskem ja ilusam. Istmed on mugavamad, pardaekraanide disain kenam ja lisaks on E-Niro varustatud kõikvõimalike juhiabisüsteemidega, mille peale isegi mu elukaaslane, kes pole võtnud siiani vaevaks juhilube teha (kuula: Youtube`ist või 👇),  ütles, et sellisega ta võiks juba sõita – võtab ise kurve, vahetab pimedas kaug-lähitulesid automaatselt, pidurdab ise, kui eesõitev auto liiga lähedale jõuab. Seega pöidlad pihku, et järgmisel suvel vähendab pikkade otste sõiduväsimust üks lisajuht 😉

Juhiabisüsteemi kahe tühja kohvitopsiga üle ei kavalda, hoia käed roolil!

Lisaks mainis Mariann, et tema arvates on eesistujal mõnusalt ruumi laiutada. Avarusele annab veel lisa katuseaken. Minu diisel-Kiast on e-Niro ikkagi tunduvalt vaiksem, mida võibki elektriautost eeldada, mis muidugi ei vähenda fakti väärtust. Tagaistmele mahtus samuti kaks täiskasvanut lahedasti istuma.

See muideks meie maailma esimne ühine endel
minu ja Manni kahe koosoldud aasta jooksul esimene ühine selfie 🙂

Kas ka midagi negatiivset?

Jah, Mõmmiku puur ei mahtunud pagasnikusse ära, pidin ühe tagumise istme selle transportimiseks alla laskma. Siinkohal võin muidugi ennast süüdistada, sest olles piisavalt laisk ei viitsinud ma seda kokku pakkida. Lihtsalt enda universaalkerega Kias tõstan koerapuuri kerge vaevaga “tuppa”.

Laadimisest

Kuna kasutasin autot kolmapäeva õhtust kuni esmaspäeva hommikuni, siis ei hakka iga laadimist seekord eraldi välja tooma, kuid ütlen, et jagus nii probleeme kui muretuid särtsuvõtmisi. E-Niro puhul võib öelda, et maanteel saab täis akuga sõita rahulikult ca 450 km ilma muretsemata. Laadisin peamiselt kiirlaadijates ja 1450 km kogukulu läks Enefiti laadijates 16,70 eur, Eleportis laadisime kokku 17,57 + ca euro Tartu mnt 74 maja ees, kus laadisin umbes 7 kW. Kuna 1450 km on täpselt kaks paagitäit kütust minu isiklikus autos, saan võrdluseks öelda, et 90 liitrit diislit oleks mulle läinud maksma 108 EUR. Seega igati säästlik sõit!

Suur tänu Kia Eestile ja Viking Motors Ülemistele, et mulle Kia e-Nirot kasutada andsite. Tegite mu nädalavahetuse tõeliselt mõnusaks!


 

Küsi minult ka pakkumist laadijale

Kaur Pai

Projektimüügijuht

kaur@lukuexpert.ee

+372 5608 0776