LukuExpert | Targa elukeskkonna lahendused

EVSE ehk kodune laadimiskaabel

Kodune laadimiskaabel kujutab endast 5-8 meetrist kaablit, mille ühes otsas on autole sobiv laadimispistik (Type 2 uuematel ja Type 1 vanematel sõidukitel), mis tuleb ühendada elektriauto laadimispesaga ning teises pistik, mis tuleb ühendada eraldi vooluahelaga ning mitte ringahelasse.

EVSE tüüpi laadimiskaabliga on laadimiskiirus umbes 3,6 kW tunnis, st. 10 tunniga saab akusse 36 KWh energiat, millega on võimalik läbida 100-150 km. See on kindlasti oluline lisakaabel nii ekstreemsemates paikades liikumisel kui ka lihtsalt tööstusvoolu puudumisel voolu auto akudesse saamisel. Koju soovitame ikka spetsiaalset laadijat nt 7,4 või 11 kW tunnis laadimiskiirusega.

Pange lisaks tähele, et laadimisel on äärmiselt mittesoovitatav kasutada pikendusjuhet, mistõttu tuleks seade alati ühendada otse eraldiseisvasse vooluvõrku. Kui aga hädaolukorras peaks pikendusjuhtme kasutamine osutuma vältimatuks, siis kerige pikendusjuhe täies ulatuses lahti, et minimeerida lühise tekkimise ohtu ja tõsta sel moel laadimise ohutust.

Osta EVSE laadimiskaabel