LukuExpert | Turvalisus, energiatõhusus ja kvaliteetne elukeskkond

Miks elektriauto?

Miks ma peaksin ostma elektriauto?

100 km sõidukulu, laadides näiteks kodus, on umbes 1,5 eurot ning hoolduskulud aastas on orienteeruvalt 50% väiksemad. Kuigi elektriautod on veel kallid, viib elektriauto suures plaanis igakuised kulud sõidukile väiksemaks.

Kas nafta saab otsa? Ei! Lihtsalt seda saab mõistlikumalt kasutada, kui sooja õhuna atmosfääri lasta.

Elektriautod on suuremalt olnud turul lühikest aega. Oleme harjunud sõitma bensiini ja diisli väel. Kui eeskujusid ja kogemusi on vähe, siis ka esimese sammu astumine elektriauto poole võtab aega.

Võib-olla see ongi üks põhjusi elektriauto soetamiseks: olla eeskujuks ja jagada kogemusi. Tegelikult pidid elektriautod tavakasutajani jõudma juba 1980-datel, kuid hoolas naftaettevõtete lobitöö kandis vilja ja suured plaanid vajusid unustustehõlma.

Ennekõike on elektriauto tulnud, et vähendada heitgaaside teket. Hetkel on kõik algusjärgus, kuid kui ka elektritootmine läheb rohkem ja rohkem taastuvenergia peale, väheneb jalajälg veelgi. Täna võib aga liituda elektri rohepaketiga, mis on küll veidi kallim – Eesti Energia pakettides +1€ -, kuid see-eest aus kaup.

Vaikus. Nii sõidukis sees kui väljas. Sõites elektriautoga, vähendad linnamüra ja naudid vaikset sõidukogemust.

Kes on korra elektriautoga sõitnud, peab tõdema, et käiguvahetusevaba kiirendus on see, millest enam loobuda ei taha. Elektrimootoriga autode kasutegur on pea 90% ehk kõik läheb ratastesse. Täna peab veel tegema lihtsalt kompromisse suuruse ja sõiduulatuse osas.

100 km sõidukulu, laadides näiteks kodus, on umbes 1,5 eurot ning hoolduskulud aastas on orienteeruvalt 50% väiksemad. Kuigi elektriautod on veel kallimad, viib elektriauto suures plaanis igakuised kulud sõidukile väiksemaks.