LukuExpert | Turvalisus, energiatõhusus ja kvaliteetne elukeskkond

Milline laadija ettevõttesse?

Milline laadija paigaldada ettevõttesse?

Antud juhul on võimalusi ja õigeid lahendusi rohkem kui üks. Enne, kui langetada otsus, tuleb selgeks teha, mitu elektriautot hakkab laadijat kasutama, kas firma klientidel võiks samuti olla võimalus oma autot laadida, kas lubada laadija tasu eest ka avalikuks kasutamiseks ja milline on tulevikuvisioon.

Kui üks elektriauto kasutaja juba ettevõttes on, võiks silmas pidada, et neid tuleb juurde. Kui olemas on kahe sõiduki laadimisvõimalus, on lahendatud rohkemate elektriautode laadimine. Kui üks pistik on hõivatud, siis teine on ehk vaba ja kui ei, siis üks auto saab peagi laetud ning järgmine laadimist alustada. Ühe laadijaga kipub järjekord tekkima.

Ettevõttes võiks olla ka veidi kiirem laadija. Kuni 22 kW laadija lubab laadida juba pea 100 km sõiduulatust tunnis. Seda muidugi olenevalt autost.

Kõik saab aga ikka alguse elektrivõimsusest..Üldjuhul on ärihoonetes piisav liitumine, et paigaldada 2×22 kW laadija. Paigaldades ettevõttesse esimest laadijat on kasulik ette mõelda, kuidas tulevikus järgmised lisada.