LukuExpert | Turvalisus, energiatõhusus ja kvaliteetne elukeskkond

Milline laadija koju paigaldada?

Kas eramajas on piisavalt võimsust, et elektriautot laadida?

Elektriautot saab laadida ka tavalisest elektripistikust, seega lühike vastus on jah. Mugavam, turvalisem ja elektrisüsteemi vähem koormav on paigaldada siiski laadija.

Kõikidele laadijatele saab vajadusel lisada koormuse kontrolleri, mis laseb laadimiseks kasutada ainult muust majapidamisest ülejäävat elektriresurssi.

Milline laadija koju paigaldada?

Rohkem on ikka parem. Täna me ei tea, kuhu alektriautode valdkond areneb ja seega tuleks koju võimalusel paigaldada 3-faasiline laadija alates 11 kW.

1-faasiline, laadimisvõimsusega kuni 7,4 kW laadija on üldjuhul koju piisav. Antud laadija nimivool ühelt faasilt on 32A, mis on enamikes kodudes olemas. Laadija saab vajadusel ka lihtsalsti seadistada 1-faasilise 16 A võimsuse peale. Samuti saab laadija panna arvestama tegeliku koduse voolutarbimisega ning piirata optimaalsele laadimisvõimsusele.

Kuhu aga kodus laadija paigaldada? Auto parkimiskoha lähedale ja kui soovitud kohas seina ei ole, saab seinalaadija paigaldada postile.

Kui olemasoleval elektrisõidukil on Type 1 laadimisotsik, saab selle kodulaadijal vastavaks vahetada. Hiljem, ostes Type 2 standardiga sõiduki, on võimalik kaabel asendada.