LukuExpert | Targa elukeskkonna lahendused

Kus ja kuidas

Maksa mobiiliga

Kõik Vonk EV laadimisjaamad töötavad mobiilse veebirakenduse kaudu mis on kättesaadav aadressilt plugpal.app. Makselahendus on rajatud progressiivse veebirakendusena (PWA) ja on seepärast kiire, usaldusväärne ja võimalik ka mobiili ekraanile otseteena salvestada. Lihtsalt vali rakendusest laadija ja soovitud aeg, sisesta oma andmed ja kinnita maksmine. Puudub igasugune vajadus eraldi äppi alla laadida ja seeläbi on kasutajad ka võimalike värskenduste tõrgetest vabad.

Peale makse kinnitust hakkab laadija tööle.

Laadijaid saab kasutada külalisena ja eraldi registreerimist ega kliendikaarti ei ole vaja.

Maksa ja lae

Oled Vonk EV laadimisjaamas ja soovid autot laadida?

Pole probleemi! Vajuta allolevat nuppu ja suuname Sind makselahenduse lehele. Veendu, et nutitelefoni asukohapõhised teenused on aktiveeritud. Selliselt saad kohe makselahenduses lähima laadimisjaama järjekorda esimeseks. Kui aga soovid otse õige laadimisjaama valikusse pääseda, skänni QR-koodi vastava laadija külest ja lihtsalt maksa soovitud teenuse eest.

Kasuta laadijat

Kas Sul tekkis veel küsimus(i), ehk on vajalik info allpool!

Milliseid sõidukeid saab laadida Vonk EV laadimisjaamades?

Kõik sõidukid, mis kasutavad kombineeritud laadimissüsteemi (CCS). See on Euroopas kõige laialdasemalt kasutusele võetud EV laadimisstandard ja võimaldab laadimist valdavale enamusele BEV-idele. Lisaks CCS laadimistandardile on Vonk EV kiirlaadijates olemas ka CHAdeMO pistik ja seega ei jää ka vanema põlvkonna autod laadimata.

Vastavalt EU-s kehtestatud määrusele omavad meie laadimisjaamad ka Type2 pistikuga laadimise võimalust. Laadimine toimub olenevalt asukohast kuni 22kW laadimispingega ja seega saab akusid laadida ka pool-kiires laadijas piisava kiirusega.

Kas vajan laadimiskaablit?

Ei, enda kaablit pole vaja. Laadimiskaablid on igas jaamas olemas, lihtsalt ühendage pistik auto külge, laadige ja sõitke edasi.

Kui kaua võtab auto laadimine aega?

See nüüd oleneb palju ka Sinu autost ja kas seda laed läbi CCS või Type2 pistiku. Kui proovida välja öelda üks aeg mis võiks olla täpselt õige, siis seda on väga keeruline teha. Aga saab välja tuua näiteid. Typ2 pistikuga laadimisjaama võimsus 22kW, laeb 64kWh auto aku 80% ulatuses täis ca 75 minutiga. Sama auto CCS standardiga pistikuga laadimisaeg on aga kordades lühem ja autoaku 80% ulatuses täitmine võtab aega 35 minutit.

Kas Vonk EV laadimisjaama kasutamiseks on vaja lepingut?

Ei, meie süsteem on avatud kõigile ja koheselt, piisab vaid nutitelefoni ja interneti maksega pangakaardi olemasolust.

Kui palju maksab Vonk EV-s laadimine?

Laadimise hinnakiri võib olla erinevates laadijates erinev. Hinnakirja saate vaadata siit.

Kas on võimalik ka ennast kasutajaks regitreerida ja seeläbi salvestatud maksekaardiga saada teenust kasutama kiiremini?

Jah, see võimalus tuleb Vonk EV järgmise versiooniga juba käesoleva aasta kevadel.

Kuidas saab teenuse arve või kviitungi?

Enne maksma siirdumist küsitakse Sinult kas soovid ka arvet. Kui soovid, kinnita seda makselahenduses ja sisesta oma meiliaadress. Peale makse tostamist saadame Sulle arve meilipeale.

Mida teha, kui vajan laadimiskohas abi?

Võta ühendust meie klienditoega siit. Erinevatel laadimispunktidel võib olla erinev kasutajatugi.