LukuExpert | Turvalisus, energiatõhusus ja kvaliteetne elukeskkond

Kas laadija paigaldamine kortermajja on keeruline?

Elektriauto omanik kortermajas

Elektriauto laadimine korterelamus vajab lahendamist, sest e-autode hulk aina kasvab. Pealegi on oma maja laadijas „tankida“ oluliselt soodsam kui avalikus laadimispunktis. Kodus laadimine on peagi inimõigus! 80% laadimistest toimubki kodus või töökohal kuni 22 kW keskmise kiirusega laadijates.

 

 

Kas laadija paigaldamine kortermajja on keeruline?

Laadija saab paigaldada ka siis, kui peakaitse on nö “piiri peal”. Laadimise võimsust on võimalik piirata maja tarbimise järgi. Dünaamiline laadimine lubab seadistust, kus majaelanikud saavad oma tavaelu häirimata elada ja auto laetud. Vaja on vaid korteriühistu nõusolekut*, mis on asja juures kõige keerulisem

Päringuvorm

Elektriliitumine

Kortermajja laadijat paigaldades tuleb lähtuda hoone elektriliitumisest (peakaitse suurusest ja majaelanike igapäevasest tarbimisest). Valdavalt toimub laadimine öösiti, mil suurem osa tarbimisest on maas, st. lisaamprite järele esialgu vajadust pole, võimalusel on aga mõistlik neid juurde hankida.

Iga maja vajab erinevat lähenemist

Hinnata tuleb tänast vajadust ja võimalusi ning arvestada tulevikuga. Laadija(te) paigaldamine kortermajja võtab aega umbes 1-4 nädalat – see sisaldab projekteerimisest, kaablite vedamist ja laadijate paigaldamisest. Meie poolt on ka kogu dokumendivormistus.

Võta ühendust ning arutame, kuidas on kõige efektiivsem teie majas laadimine lahendada.

 

 

Elektri eest tasumine

Maksab see, kes laeb. Kõik laadimised on eraldi jälgitavad ja kontrollitavad. Erinevatele kasutajatele saab rakendada eritariife – oma maja elanik laeb omahinnaga, külaline ostab elektrit kallimalt.

Üks võimalus on ühendada laadija otse oma kilpi, nii lisanduvad laadimised otse korteriomaniku elektriarvele.

 

 

Paigaldus ja hind

Paigalduse käigus viiakse kohapeal läbi elektritest: mõõdetakse faaside koormust, et seadistada laadija tööle maksimaalse lubatud laadimisvõimsusega. Vajadusel lisatakse elektrikilpi koormusrelee, et laadimine toimuks vastavalt majapidamise võimekusele ega segaks igapäeva elu.

Elektrik teostab vajalikud tööd elektrikilbis ja paigaldab laadija. Vastavalt tellimusele aktiveeritakse laadijas andmesideühendus ja seadistatakse laadija Vonk EV haldussüsteemi.

Sõltuvalt laadija asukohast ja kaugusest kilbist on paigalduse standardhind algab 309 eurost. Lõplik hind sõltub siiski peamiselt laadija valikust.

* Tarbijakaitse: Kui laadija paigaldamine puudutab korterelamu kaasomandisse kuuluvaid osi (näiteks ühiskasutuses olev elektripaigaldis, korteri peakaitsme amperaaži muutmine jne), on vajalik korteriühistu nõusolek.

 

 

Küsi pakkumist