LukuExpert | Targa elukeskkonna lahendused

Kõik vajalik elektriauto laadimiseks

Vonk Technologies arendab, müüb ning haldab elektriautode laadijaid ja laadijate tarkvaralisi lahendusi nii lõppkasutajale kui edasimüüjale. Vonk Technologies on välja arendanud laadimisjaamade mobiilse makselahenduse ning arendab haldus- ja monitooringu süsteemi, mille kaudu laadijaid virtuaalselt hallata ning saada statistilist ülevaadet.

Kes on meie klient?

 • Elektriauto omanik
 • Kinnistu omanik
 • Kinnisvaraarendaja
 • Korterelamu/korteriühistu
 • Äri- ja töökohad
 • Parklad
 • Automüüjad
 • Laadimisvõrgu operaatorid
 • Tankla või mugavusjaam
 • HoReCa sektor

Elektriauto omanik

Soetades elektriauto on järgmiseks sammuks laadija valik ja paigaldus. Kodune laadimine ei pea olema võimas, see peab arvestama olemasoleva elektrivõimsusega. Tähtis on, et paigaldus oleks läbi viidud sertifitseeritud elektriku poolt.

Pakume elektriauto omanikule ka laadija paigaldust. Olenevalt laadijast saab seda käivitada nii kaardi kui RFID-võtmehoidjaga. Liites laadija Vonk EV halduskeskkonna ja makselahendusega, on võimalik laadijat anda tasu eest ka avalikku kasutusse.

Kinnistuomanik

Kinnistu, millel on olemas elektriliitumine, on lihtne teenima panna, pakkudes avalikku elektriautode laadimisteenust. Mida suuremas liiklustihedusega piirkonnas kinnistu asub, seda tulusam on laadija olemasolu. Arvestades, et iga aastaga elektriautode arv kahekordistub, on mõte kaalumist väärt ja paigalduse võib planeerida juba lähitulevikku.

Laadija paigaldamine kortermajadesse annab võimaluse laadida korteriomanike elektrisõidukeid. Lisaks saavad korteriühistud jagada laadijat tasu eest avalikult.

Pakume Vonk EV täislahendust vajadusel ka liisingu või täisteenusrendi alusel.

Kinnisvaraarendaja

Euroopa Liidu direktiivi 2018/844 ülevõtmisega rakendus elektriautode laadimistaristu paigaldamise kohustus nii uusehitusele kui ka oluliselt rekonstrueeritavatele hoonetele. Hõlmatud on elamud ja mitteelamud, mille parkimisalal rohkem kui 10 kohta.

Elamute puhul tuleb juhtmetaristu paigaldada igale parkimiskohale, et kõigil majaelanikel oleks võimalik oma parkimiskoha kõrvale laadija üles seada. Uue või oluliselt rekonstrueeritud mitteelamu (kontorid, haiglad, koolid jne) puhul tuleb aga juhtmetaristu paigaldada vähemalt igale viiendale ja elektriauto laadimispunkti minimaalselt ühele parkimiskohale.

Võtke meiega ühendust ja leiame hea lahenduse, mis sobib just teie tulevaste arendustega.

Lihtne ja mobiilne.

Paigaldades Vonk EV elektriauto laadija, on see võimalik lisada laadimisteenuse haldamiskeskkonda, mis ühendab teenusepakkuja kõik laadijad ühtsesse hõlpsasti hallatavasse süsteemi ning lubab tarbijatelt teenuse eest tasu küsida.

Pakume kõikidele oma klientidele täisteenust paigaldusest makselahenduse ja hoolduseni.

Vonk EV täisteenuse 4 sammu:

 • konsultatsioon ja planeerimine;
 • lahendused ja projekti vormistamine;
 • ettevalmistus ja paigaldus;
 • jätkuvad teenused ja hooldus.
Vonk EV 4 sammu

Kodu järel on parim koht laadimiseks töökoht

Pakkudes töökohal elektriauto laadimise võimalust, astute olulise sammu tulevikku. Lisaks julgustate ärihoones töötavaid inimesi liikuma rohelisema eluviisi poole. Miks mitte näidata innovaatilist mõtteviisi ja elektriautode laadmistaristu arengule kaasa aidata.

Vonk laadimisjaamad sobivad nii ettevõtte auto kasutajatele kui ka neile, kes käivad tööl isikliku sõiduvahendiga. Firmaautodega töötajate elu lihtsustamiseks saab nende laadimisarved automaatselt tööandjale suunata või korraldada e-auto laadimine kontrollitult tasu eest.

Tavalised pistikupesad ei ole sobivad büroohoone parklas laadimisteenust pakkuma. Pikemas perspektiivis pole see jätkusuutlik ega ka ohutu ülekoormuse tõttu, kui autosid peaks laadima ühes parklas rohkem kui üks-kaks. Lahenduseks on siinkohal 3-faasiline avalik laadija.

Elektrisõidukite müüja

Automüüjana on teil võimalus elektriauto müügile kaasa aidata ja tulevasele autoomanikule juba ostu alguses pakkuda täisteenusena terviklahendust. Koostöös meiega saab klient teilt soetada lisaks laadija paigaldusele kogu vajaliku lisavarustuse.

Enamik autoostjaid ei ole elektriautodega veel kokku puutunud. Suur osa tulevasest EV ostjaskonnast pole täna suure tõenäosusega elekriauto rooliski istunud. Hetkel ei omata ka päris selgeid teadmisi, millega tuleb täiendavalt arvestada, kui e-auto soetatud. Üks esimesi samme elektriauto olemuse parema mõistmise poole on kliendile näidata, kuidas autot mugavalt ja kiiresti laadida. Sellega kaasneb ka õige laadimisvõimaluse leidmine koju. Kodused laadimisjaamad on hindamatud, tagamaks, et igapäevane elu elektriautoga oleks sujuv ja hommikusel kiirustamisel ei tekiks üllatusmomenti tühjade akude pärast.

Lisaväärtus olemasolevale ärile

Elektriautode hulk Eesti teedel aina kasvab. Nii on ka bensiinijaamad täiendamas kütusemüüki e-autode laadimisteenusega. Kuna paljude tanklate juurde kuuluvad ka kohvik-poed, siis nendes on mõnus vahepeatus teha ja oma elektrilisele neljarattalisele samal ajal särtsu juurde anda. Laadimispunkti olemasolu tuleb kasuks ka igale majutusasutusele, restoranile, kaubandus- ja meelelahutuskeskusele. Tuleviku väljavaade on, et elektriauto laadimisteenusest on saamas elutähtis teenus!

Vonk laadimisteenuse abil saate hallata oma laadimispunkte, seada endale sobiva laadimishinna ja vaadata kasutusstatistikat. Pakume täisteenust, mis tähendab, et laadimisjaamaga on võimalik tellida paigaldus otse sihtkohta ja teenus on kohe pärast installeerimist kasutamiseks valmis. Avalikud laadimispunktid lisatakse automaatselt kaardile. Autojuhid saavad laadijaid kasutada, kas RFID-võtmehoidja, laadimiskaardi või mobiilirakendusega.

Elektriauto laadimine on midagi enamat, kui lihtsalt seina pistikupesast voolu võtmine. Nutikas laadimine tagab, et autosid laetakse jätkusuutlikult nii täna kui tulevikus ning see võimaldab elektriauto omanikele paindlikku kasutajakogemust.

Elektrisõidukid talletavad endis 2040. aastaks kuni 30 terawatt-tundi elektrienergiat

Elektrisõidukid pakuvad suurt kasu kogu ühiskonnale tervikuna: need vähendavad saasteainete heitkoguseid, parandavad kohaliku õhu kvaliteeti ja loovad uusi ärivõimalusi. Sisuliselt on elektriautod energiatalletajad ratastel, mis saavad kõige kuluefektiivsemal viisil toetada vahelduvat taastuvenergia tootmist. Nutikate energiahalduslahenduste abil on tänane laadimisvõrk juba kvalifitseeritud toetama tuleviku energiavõrku. Ole valmis tulevikuks, luues nutikate energiahaldusfunktsioonidega laadimisvõrku.

 

Vonk aitab kiirelt ja mugavalt laadimisettevõtte luua

Elektriauto laadija on midagi palju enamat kui lihtsalt pistikupesa seinas. Laadimispunkti riistvarale lisaks tuleb laadija vastavalt kokkulepitud seadistustele käima lülitada ja saada ülevaade, mis olekus üks või teine laadimisjaam parasjagu on. Vonk hoolitseb selle eest, et iga laadimisjaam toimiks nii, nagu peab; meie pilvelahendused annavad võimaluse vajadusel ka selle töösse sekkuda. Laadija juhtimisele lisandub teenuse müük – Vonk mobiilne makselahendus on kasutusvalmis ja vastab igale teenusekasutaja soovile. Peale selle on makselahenduse väljanägemine ja aadress vastavuses edasimüüja nägemuse ja vajadustega.

Ükskõik, kas ehitate avalikku laadimisvõrku või lihtsat valitud kliendirühmale pakutavat lahendust, tuleb silmas pidada kahte elementi: laadimisseadmed ja nende haldamiseks vajalik tarkvara. Vonk haldusteenusesse saab liita iga OCPP suhtlusega laadimisseadme. Arendame oma tarkvara pidevalt ja oleme igapäevaselt avatud uutele lahendustele. Täna ühilduvad meie süsteemiga OCPP 1.6, 1.6J ja 2.0. Siiski suudame ka teised laadijad enda keelt rääkima panna ja laadija igapäevatöösse sekkuda omapoolse kontrolleriga. Kontrollereid programmeerime vastavalt vajadusele ja funktsionaalsusele.

Meie endale piiranguid ei sea,
miks peaks seda tegema meie kliendid!