LukuExpert | Turvalisus, energiatõhusus ja kvaliteetne elukeskkond

Tark laadimine

Vonk laadimislahendus lubab omavahel tarkvaraliselt ühendada vastava võimekusega laadijaid, et seeläbi pakkuda mugavamat ja soodsamat laadimistaristu rajamist ja kasutamist.

Vonk aitab terviklahendusega kiiresti ja paindlikult kinnisvara omanikke, kes soovivad endale või klientidele pakkuda parimat laadimisteenust.

Selle tagamiseks on Vonk ise arendanud kohalikke vajadusi silmas pidades täpselt õiged laadijad ja tarkvara.

Kinnisvaraarendaja ja hilisema korteriühistu või haldusettevõtte seisukohast on oluline, et laadimisvalmidus ei rajataks hoonete kõrvale miinimumnõuetest lähtuvalt, vaid ettevaatavalt ja targalt. Ehitusseadustiku kohaselt tuleb sellise hoone, mille teenindamiseks on ette nähtud rohkem kui kümme parkimiskohta, püstitamisel paigaldada elektriauto juhtmetaristu – korterelamu puhul igale parkimiskohale ning mitteelamu puhul vähemalt igale viiendale parkimiskohale, elektriauto laadimispunkt vähemalt ühele parkimiskohale.

Kui laadimisvalmidus juba loodud, on ühe, kahe või enamagi laadija lisamine lihtne, kiire ja mugav. Vonk lahendusega tuleb vaid laadija oma kohale paigaldada. Elektriauto kasutaja tasub standardpaigalduse eest, mingeid täiendavaid toiminguid elanik ise ega ühistu tegema ei pea. Lahendus võimaldab vajadusel ka lihtsat korteripõhist arveldust, sest mõõdab iga laadija tarbitud elektrit eraldi. Vastavalt sellele kujuneb ka laadimiskoha (sh. erinevate kasutajate) põhine raport, mille Vonk esitab ühistule või haldurile.

Oluline on silmas pidada, et tervikliku lahenduse asemel laadijaid ükshaaval paigaldada soovides nõuab iga laadimiskoht omavalitsustelt kooskõlastust. Loa taotlemine ja dokumentide vormistamine ühe korraga on oluliselt lihtsam. Loomulikult aitame omalt poolt nii projekteerimise, tehniliste lahenduste kui ka väljaehitamisega.

Vonk pakub terviklahendust elektriautode laadimiseks: avalikke laadimispunkte nii voolutanklates, kaubanduskeskustes, ärihoonetes, majutusasutustes kui ka kortermajades. Elektriauto laadija maja ees on kui rohelise mõtteviisi visiitkaart.

Uuendusmeelsemad ärihoonete haldajad pakuvad oma külalistele ja rentnikele laadimisvõimalust. Laadija saab vajadusel Vonkist ka rentida.

Avaliku laadija kasutamine on lahendatud mugavalt veebirakendusega, kuhu saab lisada iga Vonkiga liitunud laadija.

Nutika laadimislahendusega säästad laadimiskuludelt

• Nutirakendus valib laadimiseks automaatselt kõige soodsamad tunnid.*

• Pärast esmakordset seadistamist piisab edaspidi vaid laadimiskaabli ühendamisest.

• Lahendus töötab kõikide elektriautode markide ja mudelitega.

• Veebirakendus on kõigile Vonk registreeritud kasutajatele tasuta.

• Avalikult saab laadida äppi allalaadimata, kliendiks registreerumata ja kliendikaarti omamata.

• Elektriauto laadijat saab ka rentida – see on murevaba laadimine koos püsiva garantii ja hooldusega.

* Klient võidab Vonki kaudu keskmiselt 0,84 €/kWh (sh. km). Eeldame, et keskmine Eesti kasutaja laeb ca 4000 kWh aastas, mis teeb kliendile vähemalt 336 € võitu aastas. 

Soovid pakkumist?