LukuExpert | Turvalisus, energiatõhusus ja kvaliteetne elukeskkond

Viking Motorsi „e-autod vs õlipõletajad“ proovisõidupäev

Viking Motors korraldas möödunud nädala kolmapäeval ca 220 km proovisõidupäeva, mille käigus sai testida erinevate tootjate sama mudeli elektri- ja bensiini/diiselautosid. Selleks oli VM Tammsaare esinduse etteritta seatud 6 keskklassi autot, mille mudelivalikus olemas ka elektriauto: Kia e-Niro, Kia Niro HEV, Peugeot e-2008, Peugeot 2008 diisel; Opel Corsa-e ja Opel Corsa bensiin.

Päikesepaistelise päeva pealelõunaks vurasidki laetud akudega elektriautod ja fossiilkütuseid tarbivad masinad läbi südalinna Viimsi poole. Sõidupäeval pandi autod proovile pigem igapäevatingimustes: osa saadi nii linna- kui maantesõidust, lisaks kogeda neljarattaliste käitumist kurvilistel kruusateedel. Peale metsavaheteede pakkus elamust veel kütkestav merevaade koos Viimsi poolsaare tipuga.

Kuuetunnise maratonsõidu põhimõtteks oli lasta kõigil osalejatel kõikide mudelite roolis istuda, et päeva lõpetuseks jõuda selgusele, mis siis on sama tootja kahe mudeli vahe ning millega eristuvad erinevate tootjate enamvähem samaväärsed autod. Lõpetuseks löödi kokku ka autode elektri- ja kütusekulu ja testijad/sõitjad said arvustada välimust ning hinnata autode sõiduomadusi. Üritust tuli kajastama Raiko Ausmees, kes jäädvustas kogu toimuva videopilti.

Elamus oli vinge ja igaüks leidis oma lemmiku. Minu päev lõppes Opel Corsa-e roolis ja endalegi suureks üllatuseks tundsin end selle roolitagavägagi hästi. Kuigi mul oli Opeli osas eelarvamus – seda kindlasti seetõttu, et ma ei ole kunagi Opelit omanud – sain siiski positiivse kogemuse. Iga kell eelistaksin elektrilist Opel Corsat ükskõik millisele bensiinimudelile ja seda üldsegi mitte ainult seepärast, et olen elektriauto-usku. Äraolemine Corsa-e`s oli igati mõnus, selle tingis nii istme mugavus kui käetoed, aga rõõmu tegi ka 330 km sõiduulatus.